Úvod Jak vybrat matraci? Jak na zdravý spánek? Pomůže vám nejen kvalitní matrace

Jak na zdravý spánek? Pomůže vám nejen kvalitní matrace

Sendvičová matraceSpánkem trávíme třetinu života, čerpáme z něj energii, léčíme se a dobíjíme celý svůj organismus. Je proto velmi důležité, abychom spali ve vhodném prostředí a na správné matraci. Bohužel si hodně lidí neuvědomuje, jak moc je zdravý spánek důležitý a co všechno může způsobit jeho nedostatek.

Spíte špatně? Změňte svůj životní styl

Recept na zdravý spánek spočívá především v naší zodpovědnosti k sobě samým. Spánek ovlivňuje množství faktorů, které se odehrávají přes den. Začněte u svého životního stylu. Spánku neprospívá málo pohybu, sledování televize nebo počítače v posteli, konzumace alkoholu a tučných jídel a velké horko.

Co můžete udělat proto, abyste spali jako dudek?

 • Buďte aktivní, stačí procházka nebo krátká projížďka na kole.
 • Před spaním si čtěte, uklidníte tak organismus a navíc rozvíjíte svou fantazii.
 • Nestresujte se a v posteli neřešte pracovní záležitosti. Nepřemýšlejte nad problémy.
 • Snižte teplotu v místnosti asi na 18 oC. Kontrolujte relativní vlhkost vzduchu, která by se měla pohybovat od 50-55 %.
 • Spěte na kvalitní posteli a především kvalitní zdravotní matraci, na které si tělo krásně odpočine.

TIP pro vás: Poradíme vám, jak na zdravý spánek pomocí bylinek. Uvařte si například meduňkový čaj, který uklidňuje. Antidepresivně působí také třezalka tečkovaná a kozlík lékařský.

Výběr správné matrace = gró zdravého spánku

Kvalitní matrace je alfa a omega každého spánku. Pokud se ráno budíte unavení s bolavými klouby nebo vás často trápí bolesti hlavy, problém je pravděpodobně ve vaší staré matraci. Obecně lze říci, že starším osobám vyhovují spíše měkké matrace, zatímco mladší ročníky upřednostňují matrace tvrdší. Dobrým kompromisem jsou matrace z paměťové pěny. Tzv. líná pěna reaguje na tlak a teplotu vašeho těla a skvěle se mu přizpůsobí. Zároveň optimálně odvětrává vlhkost, a tak je velmi hygienická.

Skvělé vlastností mají ale i sendvičové matrace, které jsou profilované do 5-7 zón. Každá zóna matrace je jinak zatěžována - největší tlak tělo vyvíjí v bederní oblasti, nejmenší v oblasti chodidel. Pomáhají nám tak optimálně rozložit váhu těla.

Víte, že zásadní vliv na zdravý spánek má také výběr správného polštáře? Když je příliš vysoký, působí nám bolesti krční páteře. Ideální variantou je zdravotní (anatomický) polštář, který drží hlavu v přirozeném prodloužení páteře.

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz