Úvod Jak vybrat matraci? Jak se zbavit bolesti zad? Začněte výběrem správné matrace

Jak se zbavit bolesti zad? Začněte výběrem správné matrace

Poradíme vám s výběrem matrace. Kontaktujte nás.

Bolest zad trápí až 40 % populace. Na vině je především špatný životní styl. Nesprávné držení těla, sezení s kulatými zády a spaní na nekvalitních matracích nám rozhodně nepomáhá. Právě u nové matrace by měla začínat vaše cesta, na které se zbavíte bolesti zad a krční páteře.

Pravidlo č. 1: Perfektní opora pro celé tělo

Pro zdravý spánek je nejdůležitější, aby vaše nová matrace sloužila tělu jako opora a zároveň umožňovala svalům uvolnit se. Kvalitní matrace by se měla prohnout pouze pod tlakem těla - hlavně v oblasti kyčlí, kde je tlak na matraci největší. Zbylá část matrace se musí přizpůsobit křivkám těla a poskytnout vám pohodlný spánek.

Tohle pravidlo splňují na jedničku matrace z líné pěny (neboli paměťové pěny). Měkká viskoelastická pěna je velmi pružná a citlivě reaguje jak na tlak, tak na teplotu. Tzv. líná pěna je natolik pružná, že nevytváří tlak na vaše tělo a naopak se mu perfektně přizpůsobí. Úleva od bolesti zad a kyčlí je téměř okamžitá. Spojíte-li užívání matrace z líné pěny ještě s polštářem ze stejného materiálu, výsledek bude dokonalý. Dosáhnete správné polohy těla polohy těla při spánku a rána budou ihned o něco příjemnější. Matrace z líné pěny doporučujeme všem, kteří spí na boku.

Matrace z líné pěny mají další skvělé vlastnosti. Například umožňují regulaci teplasnadné odpařování vlhkosti. Jsou také velmi odolné a slibují dlouhodobé užívání, aniž by ztratily na kvalitě.

Matrace z líné pěny

Bolí vás záda? Možná za to může příliš měkká matrace

Mnoho lidí dělá chybu ve výběru správné tuhosti matrace. Často volí raději měkčí matraci s úmyslem, že bude pohodlnější. To je ale velký omyl. Příliš měkká matrace se pod tělem prohýbá a neposkytuje mu tolik důležitou oporu. Měkkou matraci poznáte, když si lehnete na záda a oblast kyčlí a beder se vám oproti ostatním částem těla neúměrně propadne.

Zejména mladším lidem jsou doporučovány spíše tvrdší ortopedické matrace. Mohou být nejen sendvičové (kombinace několika materiálů), ale i taštičkové (pružinová), latexové nebo s obsahem kokosového vlákna, které matraci zpevňuje. Tvrdší matrace jsou vhodné, jestliže spíte především na zádech (páteř potřebuje silnou oporu).

Stručný rádce při výběru matrace:

 • Při bolestech beder zvolte tvrdší matraci, která zajistí správnou polohu těla v jakékoliv poloze při spánku.
 • Při bolestech kloubů se soustřeďte na zóny matrací, které každé části těla poskytují různou oporu. Ty nejlepší matrace mají až 7 zón.
 • Trpíte nadměrným pocením? Vyberte si matraci, která reguluje teplotu (líná pěna). Pomáhá také obsah stříbrných či bambusových vláken.
 • Jestliže vás bolí krční páteř, viníkem je pravděpodobně příliš vysoký polštář. Doporučujeme vyměnit ho za ortopedický polštář z líné pěny.
 • Když jste alergici, roztoči a prach v matraci vám způsobují velké problémy. Stříbrná a bambusová vlákna vykazují antibakteriální účinky. Proti vlhkosti a bakteriím je odolné i kokosové vlákno.

Latexová matraceZa velmi kvalitní matrace, které vám mohou pomoci od bolesti zad, jsou považovány i latexové matrace. Vykazují podobné vlastnosti jako líná pěna (bodová elasticita), tudíž reagují jen na tlak a teplotu. Čím více přírodního kaučuku matrace obsahuje, tím je kvalitnější.

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz