Úvod Jak vybrat matraci? Nechte si poradit, jak vybírat matraci pro seniory

Nechte si poradit, jak vybírat matraci pro seniory

Matrace pro senioryNabídka rozdílných matrací pro děti, dospělé a seniory není marketingovým tahem výrobců, ale skutečným odrazem potřeb napříč generacemi. Jiné mají děti, jiné dospělí, a jiné vaši rodiče, babička nebo dědeček, kteří si zvlášť zaslouží pozornost a pečlivý výběr matrace.

Matrace pro seniory je třeba vybírat s ohledem na zdravotní problémy (nebo preventivně, abychom nemocem předcházeli) a samozřejmě také na jejich individuální požadavky. Nikdy se proto neřiďte tím, co vám doporučí vaši známí. Je třeba vyzkoušet na vlastní kůži, jaký materiál, rozměr a vlastnosti matrace budou nejvíce vyhovovat. Matrace pro seniory by nicméně měly splňovat tyto základní parametry:

Podle čeho vybírat matraci

1. Dostatečná výška

Matrace pro seniory by měla být vždy dostatečně vysoká, aby usnadňovala vstávání z postele. Nedá se říci, kolik přesně centimetrů by měla mít, ale zpravidla platí čím vyšší, tím lepší. Záleží také pochopitelně na výšce osoby i samotného lůžka. Řídit se dá ale jednoduchým pravidlem: Hrana matrace by měla sahat těsně pod hýždě. Tak nebude senior namáhat své kyčelní klouby při vstávání nebo ulehání.

2. Prodyšný, kvalitní materiál

Materiál, nebo optimální kombinace několika materiálů, je skutečně klíčová. Někteří senioři mají bolavé klouby, trpí zhoršeným krevním oběhem, bolestí zad apod. Některé dokonce nutí jejich nemoc trávit v posteli mnohem více času, než zdravý člověk. Matrace by proto měla zajistit správné rozložení váhy, snížit tlak na organismus a měla by být i dostatečně prodyšná. Ideální jsou například matrace z paměťové pěny.

Pro pacienty dlouhodobě upoutané na lůžko jsou určeny speciální antidekubitní matrace, které mimo jiné zabraňují tvorbě proleženin. V naší nabídce najdete matraci ANTIDEKUBT v různých rozměrech.

3. Měkkost matrace

Pro seniory jsou vhodné spíše měkčí matrace. Oproti tvrdším matracím (například tvrdým ortopedickým matracím) netlačí tolik na velké klouby a páteřní svalstvo. Každému však může vyhovovat něco jiného, a proto je vhodné pořídit oboustrannou matraci, s jednou stranou měkčí a druhou tvrdou či středně tvrdou. Tuhost matrace můžete díky tomu volit podle chuti nebo aktuálních potřeb.

4. Pratelný potah

Neméně důležitý je u matrace její potah. Na výběr máte potahy prodyšné, termoregulační, antibakteriální, antialergické, extra jemné, s výtažky z aloe vera apod. Ať tak či tak, standardem u potahů by měla být především jeho pratelnost. Potah by měl být vždy snímatelný, abychom mohli lehce udržovat hygienu lůžka.

Matrace pro seniory Matrace pro seniory

Něco navíc aneb pro seniory jen to nejlepší

Chcete-li sobě, svým rodičům nebo prarodičům dopřát to nejlepší, pak se seznamte i s dalšími důležitými informacemi.

 • Matrace by se měla měnit přibližně jednou za 10 let. Matrace časem ztrácí svou hygienickou nezávadnost, mění se elasticita materiálů a dochází k různým deformacím.
 • Pro seniory jsou zvláště vhodné polohovací rošty, kterým by měla být matrace uzpůsobena. Polohovací rošt uleví unaveným nohám, bolavým zádům nebo zmírní tvorbu křečových žil.
 • Lůžko pro seniory by nemělo mít ostré hrany, aby se při vstávání nebo ulehání na lůžko nikdo nezranil.
 • Do postele pro seniory patří i správný ortopedický polštář, který poskytuje oporu pro krční páteř. Ani u něj však nezapomeňte na nezbytný snímatelný potah.

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz