Úvod Jak vybrat matraci? Jak vybrat matraci pro dospělé

Poradíme vám, jak vybrat matraci pro dospělé

Sendvičová matrace OLIVIA vám zajistí zdravé spaní.Výběru správné matrace se mnoho lidí věnuje teprve, když mají problém se spánkem, klouby nebo zády. To je ale chyba. Ve spánku se vaše tělo regeneruje, musíte mu tedy poskytnout maximální pohodlí a ono se vám pak velkoryse odvděčí.

Pokud je vaše stará matrace proleželá nebo nevyhovuje z hygienického hlediska, je na čase ji vyměnit. Vaše tělo má také postupem času jiné potřeby, proto není dobré spát 15 let na jedné matraci.

Podle čeho zvolit tuhost matrace?

Ve většině obchodů najdete rozdělení matrací podle tuhosti do 3 skupin: měkká, univerzální a tvrdá. Obecně lze říci, že tvrdší matrace je vhodná pro mladší, zatímco pro seniory je ideální měkká matrace. V každém případě by se ale matrace měla prohnout jenom tam, kde na ni zatlačíte. Oblast beder se vám nesmí neúměrně propadat vůči tělu. Pokud tomu tak je, matrace je příliš měkká.

Správná matrace je ta, na které máte při spánku páteř v rovině. Proto je většina našich matrací rozdělná na tzv. zóny tuhosti. Každá část těla totiž vyvíjí na matraci jiný tlak. Nejtužší je matrace právě v bederní části, postupně pak její tuhost slábne.

V našem eshopu si můžete vybrat z několika druhů matrací. Specialitou jsou 100% přírodní matrace z latexu, která je vhodná zejména pro alergiky. Také vykazují odvod vlhkosti, což zajišťuje příjemný pocit při spánku.

Vyznejte se v jednotlivých typech matrací

Klasickým molitanovým matracím už dávno odzvonilo. Dnes se při výrobě používá zejména polyuretan. V našem internetovém obchodě najdete matrace kusové výroby. Jsme vám tedy schopni vyrobit matraci na míru z tradičních přírodních materiálů. Každého člověka může oslovit jiný typ matrace, proto je dobré, znát je všechny!

Vzdušné složení matrací z paměťové pěny umožňuje odpařování vlhkosti, a proto je matrace velmi hygienická. K její výrobě je použita viscoelastická polyuretanová pěna, která v kontaktu s lidským tělem (teplem) měkne a dokáže přesně kopírovat vaše tělo, což vede ke zdravému spánku a správnému držení těla. Použitý materiál je nehostinným prostředím pro roztoče, je tedy vhodná také pro alergiky.

Pružiny v kombinaci s kvalitní PUR pěnou tvoří základ pro velmi komfortní taštičkovou matraci. Jednotlivé pružiny jsou zašity v látkovém obalu, což umožňuje matraci rozložit do zón. Různé průměry pružin pak skvěle reagují na tělesnou hmotnost a rovnoměrně ji rozloží po ploše matrace. Taštičkové matrace jsou velmi vzdušné, a proto se v nich nedrží vlhkost, roztoči a bakterie.

Pokud potřebujete odolnou a tvarově stálou matraci, je sendvičová matrace tou správnou volbou. Kombinuje v sobě několik druhů materiálů o různém objemu, čímž je dosáhnuto vynikajících ortopedických vlastností. Kombinace materiálů umožňuje výrobu měkčí a tvrdší strany matrace. Kterou stranu si zvolíte, bude jenom na vás.

V našem eshopu máte možnost nakoupit matrace přímo od výrobce. Můžete si tak být jisti, že se vám dostane prvotřídní kvality. Naše latexové matrace mají 30% podíl kaučuku, jsou velmi odolné a vašemu tělu připraví vynikající anatomické podmínky. Tyto matrace jsou vhodné i pro osoby trvale upoutané na lůžko.

Matrace z paměťové pěny Sendvičová matrace s kokosovým vláknem

S novou matrací si kupte i nový rošt, který ve velké míře ovlivní funkčnost celé matrace. Zásadní pravidlo zní: pružinovou matraci pokládejte vždy na pevnou plochu, zatímco pod latexovou matraci patří lamelový rošt.

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

  • Poctivá česká výroba matrací
  • Certifikované moderní pěny
  • Tradiční přírodní materiály
  • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
  • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
  • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
  • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
  • AKCE: Doprava zdarma
  • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz