Úvod Jak vybrat matraci? Jak vybrat matraci pro malé dítě

Jak vybrat matraci pro malé dítě

Poradíme vám, jak vybrat dětskou matraciKvalitní spánek je důležitý pro všechny věkové kategorie. Zejména děti pak potřebují již od narození kvalitní matraci. Dětský pohybový aparát totiž prochází důležitou fází stabilizace, vývojem a zpevňováním svalstva. Páteř se formuje kolem desátého roku a nevhodná matrace by mohla zapříčinit špatný vývoj a deformaci jako například skoliózu. Jak ale vybrat tu pravou, která bude splňovat všechny nároky pro takové náročné uživatele?

Nebojte se výběru

Pro starší děti není výběr matrace již tak omezený, jako při výběru lůžka pro miminko. V mnoha ohledech je výběr matrace pro děti dokonce podobný, jako výběr pro dospělé. Zvažte výhody všech materiálů i potřeby a požadavky vašeho dítěte a podle toho vyberte, co všem těmto kritériím nejlépe odpovídá. V první řadě se nespoléhejte na matraci po starším sourozenci dítěte. Každý z nás je jiný a má také jiné nároky na spánek. Již dříve používaná matrace nebude vyhovovat hygienickým nárokům a navíc bude po několika letech proležená a dítěti nebude tak pohodlná, jako nová a individuálně vybraná matrace.

Výběr dětské matrace přizpůsobte požadavkům dítěte. Vybírejte ale vždy takovou matraci, která bude podporovat růst páteře a svalstva.

Jaká má tedy být matrace pro děti?

Při výběru dětské matrace do velké postele je jedním z nejdůležitějších kritérií pro výběr to, aby povrch poskytoval správnou oporu páteře. Rozhodně je lepší investovat a pořídit dítěti matraci, která vydrží i 10 let, než se spolehnout na nekvalitní materiál a riskovat bolesti nebo dokonce špatný vývoj zad. Proto doporučujeme při výběru hned zavrhnout „přechodné“ molitanové matrace a spolehnout se na kvalitní materiály s dobrými vlastnostmi. Nemusíte se však bát, děti nepotřebují luxus, ale hlavně tvarově stálou a stabilní matraci z dobrých materiálů.

Kritéria pro výběr dětské matrace

 • Děti potřebují v první řadě matraci, která podpoří růst jejich páteře.
 • Měla by být spíše pevnější, ideálně středně tuhá, nikdy ne příliš měkká.
 • Pro děti jsou ideální matrace z kvalitních PUR pěn, které vyhovují z hygienického hlediska i z hlediska tuhosti.
 • Tvarování a zóny matrace zde nehrají takovou roli, jako správný odvod vlhkosti a vysoký stupeň hygieny.
 • Důležitou součástí dětské matrace by měl být také vhodný potah, který je snímatelný a je možné jej prát v pračce minimálně na 60 °C.

Dětské matrace z naší nabídky

Tvrdší sendvičová matrace KLASIKKvalitní a velmi oblíbená matrace v tvrdším provedení. Horní desky jsou z tvarovaného polyuretanu a zajišťují odvod a regulaci vodních par, tepla a zvyšují bodovou elasticitu. Jedná se o kvalitní a velmi oblíbenou matraci sendvičového typu. Matrace má vloženou desku z nepoddajné lisované RE pěny uprostřed. Je možné ji uložit na všechny typy roštů včetně polohovatelných.


Antibakteriální matrace HOSTELATato matrace má ložní vrstvy z antibakteriální HR pěny a poskytne svému uživateli výborný komfort a hygienu. Díky vlastnostem svého materiálu je vhodná pro alergiky i astmatiky, protože antibakteriální pěna roztoče likviduje a je také nevhodným prostředím pro tvorbu jiných alergenů. Díky tomu je garantována maximální hygiena lůžka.


Sendvičová matrace ATLANTA

Tato matrace díky své kompaktní konstrukci a složení uspokojí i velice náročné zákazníky. Kvalitní HR pěna je velice pružná, má dlouhou životnost a výborně odvětrává vodní páry. Regulační vložky uprostřed této sendvičové matrace mají odlišnou hustotu a tuhost. Tím zaručují velice dobré bodové rozložení hmotnosti a kvalitní oporu páteře, svalů a kloubů.


Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz