Úvod Jak vybrat matraci? Jak vybrat matraci pro miminko

Jak vybrat správnou matraci pro miminko

První měsíce po svém narození tráví miminka většinu dne zejména spánkem. Přestože se vám může na první pohled nákup matrace do postýlky jevit jako běžná věc, její výběr rozhodně nepodceňujte. Kvalitní spánek ovlivňuje nejen to, v jaké náladě se miminko probudí, ale může mít velký vliv i na jeho zdravý vývoj.

Pěna, pružiny nebo molitan?

Dnešní trh nabízí nepřeberné množství nejrůznějších matrací odlišných rozměrů, ze známých či méně rozšířených materiálů a různých tvrdostí. Nejčastěji se můžete setkat s těmito typy matrací:

 • Molitanové,
 • pružinové,
 • pěnové,
 • kokosové či
 • latexové.

Molitanové matrace se dají běžně sehnat i v obchodech, které se na tento sortiment nespecializují. Odborníci tyto matrace příliš nedoporučují ani dospělým, jelikož jsou většinou velmi měkké. Měkký povrch je pro miminka velmi nevhodný zejména kvůli nedostatečné podpoře páteře a tendenci se přehřívat. Pokud se však přeci jen nakonec rozhodnete svému dítku pořídit právě molitanovou matraci, dbejte na to, aby byla co nejširší a nejtvrdší.

Pružinové matrace jsou rovněž stálicemi na nejen českém trhu, přesto od nich výrobci v posledních letech spíše ustupují. Spotřebitelé si je oblíbili zejména kvůli nízké ceně a životnosti delší než v případě obyčejných molitanových matrací. Miminku poskytují dostatečnou podporu páteře při spánku, jejich údržba je však velmi náročná. Jádro matrace poskytuje bezpečné útočiště roztočům a nečistotám.

Matrace z paměťové pěny či latexu oceníte především tehdy, pokud máte raději přírodní materiály a záleží vám na snadné údržbě. Tyto typy matrací jsou ideální pro alergiky, jejich vzdušné složení napomáhá odpařování vlhkosti a miminko se tak zbytečně nepotí.

Nováčkem na trhu jsou matrace kokosové, které si postupně vydobývají pevné místo nejen v dětských postýlkách. K jejich výrobě jsou použity výhradně přírodní materiály, které zajišťují matraci perfektní prodyšnost. Kombinace kokosových vláken a pružné pěny poskytují tělu ideální oporu a maximální pohodlí.

Kokosové matrace sendvičové konstrukce jsou do dětské postýlky ideální!

V našem e-shopu nabízíme kvalitní matrace do dětských postýlek s kokosovým vláknem za skvělé ceny. Aby se miminkům ještě lépe usínalo, vybrali jsme matrace s obrázkovým potahem, který se dá velmi snadno prát. 

Jak poznám tu správně tvrdou matraci?

Většina výrobců matrací rozlišuje jednotlivé tvrdosti do čtyř kategorií. První z nich, tedy nejměkčí matrace, většinou zahrnují obyčejné molitanové matrace, které byste v obchodě měli raději obejít pořádným obloukem. Druhý stupeň tvrdosti odpovídá hlavně polyuretanovým matracím, pružinovým matracím a matracím ze studených pěn. Třetí stupeň náleží již těm matracím, které obsahují například kokosové vlákno či jsou tvarované za pomoci polyuretanové pěny vyšší tuhosti. Čtvrtý stupeň si oblíbili především dospělí muži a osoby vyšších váhových kategorií.

Optimální stupeň tvrdosti matrace pro dítě by se měl pohybovat někde mezi dvojkou a trojkou, čili střední tvrdost. Alternativou je také vybrat matraci dvojí tvrdosti, jejíž strany mají tvrdost odlišnou, tudíž se můžete vždy rozhodnout, na kterou stranu svého potomka uložíte.

V našem e-shopu vždy naleznete kvalitní matrace české výroby od spolehlivých a ověřených výrobců a dodavatelů. Rádi vám zajistíme i atypický rozměr či provedení!

5 tipů pro výběr správné matrace pro miminko

Abychom vám vybírání trochu usnadnili, dali jsme dohromady několik základních rad, kterých byste se při nákupu matrace pro dítě měli držet.

 1. Vždy dejte přednost matraci tvrdší. Pevnější a tvrdší matrace drží tělo a především pak páteř ve správné poloze během spánku. Navíc se matrace tak rychle neproleží a vydrží déle. Příliš měkké matrace mohou způsobit zejména u kojenců tzv. syndrom náhlého úmrtí či udušení.
 2. Každý člen má právo na svou vlastní matraci. Dávno neplatí, že se matrace jednoduše dědí ze sourozence na sourozence. Dbejte na to, aby vaše děti uléhali na kvalitní a udržovanou matraci, která neničí záda a splňuje všechny důležité hygienické podmínky.
 3. Matrace, zejména pak pěnová či latexová, by nikdy neměla ležet na celistvé podložce. Ideální je matraci uložit na speciální lamelové rošty, které zajistí dostatečnou prodyšnost. Výjimkou jsou matrace pružinové, které by měly ležet na celistvé podložce. 
 4. Vybírejte matraci se snímatelným potahem, který můžete pravidelně prát. Specializované prodejny dnes nabízejí širokou nabídku nejrůznějších potahů na matrace, běžně seženete i potah pro alergiky.
 5. Pokud si nevíte rady, poraďte se s odborníky. Nenechte se zlákat nízkými cenami a vždy si o dané matraci zjistěte co nejvíce informací. 

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz