Úvod Jak vybrat matraci? Matrace vhodná pro spánek na boku? Poradíme vám!

Matrace vhodná pro spánek na boku? Poradíme vám!

Matrace vhodná pro spánek na boku? Poradíme vám!Každý z nás spí jinak. Na zádech, na břiše, na boku, nebo v jiných roztodivných polohách. Lidé si většinou oblíbí jednu polohu, ve které setrvávají po celou dobu svého spánku, a to téměř každou noc. Zejména pro spánek na boku je však důležité volit takovou matraci, která bude této poloze vyhovovat. 

Co zmůže spánek na boku

Spánek na boku nám pomáhá tlumit chrápání a je navíc prevencí bolesti krční páteře. Je také vhodnou, a mnohdy jedinou možností pro těhotné ženy. Při spánku na boku na tvrdé matraci se však mohou projevit bolesti zad a příliš tvrdá matrace vyvíjet protitlak na velké klouby a rameno. Proto, pokud spíte na boku, volte raději středně tuhou nebo zónovanou matraci.

Chcete poradit, jaká matrace pro vás bude nejvhodnější? Napište nám do poradny, rádi vám pomůžeme.

Když vás trápí záda

Jestliže trpíte bolestmi zad, jsou pro vás nejvhodnější matrace s línou pěnou nebo matrace latexové. Vhodnější jsou ty, které vám poskytnou střední nebo mírně větší tuhost. Vhodné jsou i pro spánek v poloze na boku.

Matrace vhodné pro spánek na boku

Připravili jsme pro vás výběr matrací, které jsou vhodné pro spánek na boku. Můžete si být jisti jejich kvalitou, neboť je pro vás vyrábíme na zakázku, a to ručně za pomoci moderních pěn a vhodných materiálů.

Matrace LORETA

Tato matrace obsahuje na jedné straně línou, na druhé straně studenou pěnu. Obě strany jsou tak velmi pohodlné, líná pěna výborně kopíruje tělo a studená HR pěna je o stupeň tvrdší, ale zároveň se vyznačuje pružností. Máte tak možnost volby.


Matrace DUOTato matrace z paměťové pěny má výborné anatomické vlastnosti. Její ložné plochy jsme vyrobili z nově vyvinutých typů paměťových pěn se zvýšeným odporem. Stejně, jako u předchozí matrace, i zde můžete volit stranu SOFT/HARD podle toho, jak vám to zrovna vyhovuje.


Matrace LATEX7 EXCLUSIVEPohodlná elastická matrace z latexové pěny si vás získá svým jedinečným komfortem. Jedná se o měkčí matraci s dlouholetou tvarovou stálostí, zajištěnou právě latexem. Ten je navíc alergicky neutrální, a tak je tato matrace vhodná i pro alergiky a astmatiky.


Matrace ONTARIOMatrace ze studené pěny ONTARIO v sobě spojuje hřebenové profilování a podstatně zvyšuje komfort ležení, a to i na boku. Vzduchové kanálky perfektně odvádějí vlhkost z jádra matrace. I zde můžete volit mezi tužší a měkčí stranou.


Proč koupit matraci právě u nás?

 • u každé matrace možnost výběru potahu
 • výroba atypů a nadstandardních rozměrů
 • ke každé matraci vám dopravíme anatomický polštář zdarma
 • nákup od výrobce za výhodné ceny
 • nabízíme slevy až 40 % na matrace 1+1
 • doprava je u nás zdarma
 • vaši matraci dodáme za 7-10 dní
 • naše matrace jsou české výroby

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz