Úvod Jak vybrat matraci? Matrace z přírodních pěn

Matrace z přírodních pěn

Při výběru matrace vás bude nejspíš zajímat, z čeho je vlastně vyrobena. Jistě se také setkáte s přírodními matracemi, které naleznete i v naší nabídce. Z čeho se ale vlastně získávají suroviny a jaký je rozdíl mezi synteticky vyrobenou a přírodní matrací?

Hlavní rozdíly mezi přírodní a syntetickou matrací

Použitý materiál má vliv na výsledný vzhled a vlastnosti matrace. Každému tělu vyhovuje jiná elasticita a tvrdost. Pro výrobu studené pěny, která se běžně využívá pro základ matrací, se využívají ropné deriváty. Vlastnosti takových matrací jsou dobré, protože pěna je prodyšná a dobře se přizpůsobí anatomii lidského těla

Při výrobě materiálu a surovin přírodních matrací je ropná složka částěčně nahrazena přírodním materiálem, nejčastěji ricinovým, slunečnicovým nebo sójovým olejem. Základem u matrací s označením bio tedy zůstává materiál vyrobený z ropných derivátů, ale přidání přirodních materiálů a olejů zlepšuje vlastnosti matrace.

Vlastnosti přírodního materiálu

Přírodní materiál má výbornou elasticitu a snižuje riziko deformace matrace. Díky elasticitě je zvýšena pružnost. Možná si říkáte, že přírodní matrace jsou příliš nákladné na pořízení. I kvalitní matraci, vyrobenou z přírodních materiálů, však pořídíte za dobrou cenu.

Jaké materiály se na výrobu přírodních matrací používají?

Vybírejte si kvalitní matrace, které se přizpůsobí vašemu tělu. Přírodní matrace navíc skvěle odvedou vlhkost!

Mezi hlavní výhody přírodních matrací patří materiály použité při jejich výrobě. Suroviny a materiály, získávané na výrobu těchto matrací, jsou z obnovitelných zdrojů, na rozdíl od ropné složky. Jejich výroba je tedy ekologičtější.

Při výrobě těchto matrací se z části využívá ropná složka a z části se využívají přírodní materiály, jejichž kombinace dává dohromady vlastnosti jednotlivých matrací. Přírodní bio pěna se vyrábí za pomoci přírodních olejů, jako ricinový, sójový nebo slunečnicový. Prostředek matrace můžete vybírat dle jeho vlastností a vyrábí se z kokosu, Agáve nebo koňských žíní.

Materiály používané při výrobě přírodních matrací:

 • Latex – Přírodní materiál, který se získává z mléčnic některých rostlin, například z kaučukovníků. Latexové matrace zaručují dokonalé kopírování těla a výborný odvod vlhkosti. Latexové matrace mají také delší životnost oproti ostatním pěnám.
 • Koňské žíně – získávané z koňské hřívy a ocasu – koně v žádném případě nepoškozuje, jedná se o celosvětově vyhledávaný materiál, dobře odvádí vodní páry a dobře se přizpůsobí zátěži
 • Agáve – vlákno je jemné, ale také velmi pružné a pevné, díky svým vlastnostem se přizpůsobí snadno anatomii těla a působí jako kvalitní opora pro záda
 • Kokos – kokosová vrstva u matrací zvyšuje tuhost a zároveň vzdušnost, matrace s kokosovými deskami jsou mírně tužší

Přírodní matrace z naší nabídky

  • Přírodní latexová matrace LATEX 3 PLUS

Přírodní latexová matrace LATEX 3 PLUSPřírodní latexová matrace. Latex je alergicky neutrální, odolný proti plísním a bakteriím. Latexová matrace LATEX 3 PLUS je doporučena ortopedem, skvěle se totiž přizpůsobí lidskému tělu a zároveň má dlouhodobou životnost.

  • Přírodní latexová matrace LATEX 5 AGAVE

Přírodní latexová matrace LATEX 5 AGAVEAgáve se díky své jemností a zároveň pružnosti a pevnosti  těla přizpůsobí hmotnosti a tlaku těla a působí jako kvalitní opora pro záda. Přírodní Agáve je hygroskopický materiál – pohlcuje vlhkost těla, vylučovanou během noci, a zároveň ji odvádí z matrace ven. Díky tomu je přírodní matrace LATEX 5 AGAVE udržována v hygienickém stavu.

  • Latex-kokosová matrace LATEX 5 BIOLatex-kokosová matrace LATEX 5 BIO

Kokosová deska uvnitř latexové pěny zajišťuje větší tuhost matrace. Kokos uvnitř je vzdušný a zároveň velmi pevný. Matrace LATEX 5 BIO je celkově tvrdší a obsahuje 5 anatomických zón s odlišnou tuhostí. Sama kokosová deska je ošetřena přírodním latexem, což zajišťuje její odolnost proti plísním a bakteriím.

  • Ortopedická latexová matrace HORSE DREAM GOLD

Jedná se o jednu z nejexkluzivnějších přírodních matrací, které vám můžeme nabídnout. Tyto matrace jsou díky svému složení celosvětově hojně vyhledávané. Díky specifické pružnosti se matrace přizpůsobí zátěži a poté se matrace HORSE DREAM GOLD dokonale navrátí do původního stavu. Výborně také dokáže zajistit odvod vodních par z vlhkosti vyloučené lidským tělem během spánku a zachová tak skvěle hygienu lůžka.

Proč koupit matraci právě u nás?

 • výroba atypů a nadstandardních rozměrů
 • nákup od výrobce za výhodné ceny
 • u každé matrace možnost výběru potahu
 • ke každé matraci nabízíme anatomický polštář zdarma

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz