Úvod Není matrace jako madrace. Co jste možná nevěděli

Není matrace jako madrace. Co jste možná nevěděli

Výběr správné matrace je pro každého z nás důležitým krokem, který by neměl být podceňován. V naší posteli dochází každou noc k regeneraci těla a spánek může do značné míry ovlivnit náš život, ať už při správném vývoji páteře, překonání bolestí zad nebo toho, jaký bude náš následující den po dobrém spánku

Pokud se každé ráno probouzíte rozlámaní, bolí vás za krkem nebo vás často bolí hlava, důvodem může být nesprávná volba matrace nebo lůžkovin. Proto dbejte při výběru na parametry i na požadavky uživatele matrace i na správnou oporu hlavy, v podobě kvalitního polštáře

Jaké jsou druhy matrací?

Nevíte si rady s výběrem vaší nové matrace? Napište nám, rádi vám pomůžeme!

Pro každý věk, stavbu těla i potřeby existuje jiný druh matrace. Je samozřejmé, že matrace do dětské postýlky bude úplně jiná, než matrace pro seniory, ale co budeme dělat v případě, že chceme zařídit vhodné spaní pro pacienty dlouhodobě upoutané na lůžko, pro někoho, kdo má vyšší nároky na hmotnost nebo pokud máme doma alergika? Pro všechny tyto skupiny lze naleznout nejlepší možné řešení v podobě optimální matrace. Představme si některé druhy z naší nabídky.

Matrace XXL s vyšší nosností

Matrace XXL jsou speciálně vyvinuté pro uživatele, kteří mají vyšší nároky na nosnost. Při výrobě je použit odolnější materiál, který snese vyšší zátěž. Tato matrace přitom dokáže skvěle kopírovat anatomii a bere v potaz jednotlivé části těla a jejich hmotnost.

Dětské matrace

Výběr dětské matrace může být ošemetný. Kvůli vývoji páteře je potřeba pořídit matraci, která bude dostatečně podporovat páteř při spánku. Zamezí se tak nesprávnému vývoji zad i bolestem hlavy. 

Antibakteriální matrace

Antibakteriální matrace jsou vyrobené z kombinace materiálů, které nepodporují výskyt roztočů a bakterií. Jedná se například o Aloe vera, latex nebo moderní certifikované pěny. Navíc jsou antibakteriální matrace opatřeny pratelným potahem. Jsou tak vhodné pro alergiky a astmatiky.

Antidekubitní matrace

Tento typ je speciálně určený pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko. Omezuje do značné míry vznik proleženin a má dobré ortopedické a anatomické vlastnosti. Námi vyrobené antidekubitní matrace jsou certifikované jako zdravotní pomůcka a patří mezi nejkvalitnější výrobky na trhu.

Není matrace jako madrace

Na internetu i v psané komunikaci se můžeme setkat s častým psaním slova „madrace“. Toto slovo je však hovorového původu a vzniklo nejspíše odposlechnutím onoho písmenka „d“, které si do stavby slova našlo cestu. Můžeme se tak setkat s vyhledáváním slov jako „latexové madrace“, „anatomické madrace“ nebo „ dětské madrace“. Ne všechno se však píše tak, jak slyšíme. Pokud hledáte opravdu kvalitní produkty od solidního českého výrobce, doporučujeme na místo slova madrace používat správné slovo matrace.

Původ slova matrace

Slovo matrace vychází z arabského matrah, což znamená místo, na kterém je něco položeno. Toto arabské slovo má základ i pro další jazyky, a tak je v angličtině matrace mattress a například v němčině die Matratze

Proč koupit matraci právě u nás?

 • naše matrace jsou vyrobené v Česku
 • doprava je u nás zdarma
 • u každé matrace můžete volit potah
 • nabízíme slevy až 40 % na matrace 1+1
 • vyrobíme atypy i matrace nadstandardních rozměrů
 • vybranou matraci vám dodáme za 7-10 dní
 • ke každé matraci nabízíme anatomický polštář zdarma
 • vyrábíme pouze z certifikovaných pěn a materiálů

Nevíte si rady s výběrem správné matrace? Kontaktujte nás, napište nám, rádi vám pomůžeme!

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz