Úvod Poradna Vaše dotazy k matracím Nové matrace na válendovou manželskou postel

Nové matrace na válendovou manželskou postel

15.12.2014

Dobrý den, máme úložnou válendovou manželskou postel, a chteli bychom na ni dát vaše matrace. Jaké matrace byste nám doporučili? Líbí se nám matrace Memory nebo Veronika. Nevíme, jestli můžeme dát tyto matrace přímo na postel, nebo si pořídit matrace s pevnou deskou? Ještě nám není jasné, když manžel spí uprostřed, jestli se dají matrace nějak spojit, aby se nerozjížděli. Děkuji za odpověď.

15.12.2014:

Dobrý den,


s nejvyšší pravděpodobností chcete kupovat nové matrace kvůli tomu, že původní matrace ve válendě jsou už proležené a neplní svoji funkci. Pokud uložíte nové matrace na proležené, můžou vzniknout 2 problémy:


1. Uložením nových matrací na staré vznikne vysoká vrstva pěny, která bude hůř prodyšná a hrozí, že by se v matracích mohla začít držet neodvětraná vlhkost. Proto se nedoporučuje ukládat matrace na matrace, pokud k tomu nejsou speciálně uzpůsobené (velmi prodyšné pěny, vzduchové kanálky, kokosové vrstvy).


2. Další nevýhoda by se projevila až po určitém čase. Vyležené matrace by nepodepíraly nové matrace rovnoměrně na celém povrchu a používáním by se stalo, že by nové matrace pomalu okopírovaly nepravidelný tvar starých vyležených. Což by samozřejmě výrazně snížilo funkčnost matrací...


Proto doporučujeme zákazníkům z válendy staré matrace vybrat. Z čalounění se dají jednoduše vyříznout. Okraje čalounění si zahnete do rámu postele a do volného rámu vložíte nové matrace podle rozměru. Dokážeme pro Vás vyrobit matrace na míru přesně podle rámu postele.


Je možné objednat 2 matrace a uložit je vedle sebe nebo 1 velkou dvoumatraci. Praktičtejší je volit 2 matrace - s menšími matracemi se lépe manipuluje, menší pratelný potah se lépe pere atd. A mezera uprostřed není cítit, pokud jsou matrace vloženy do rámu postele, který matrace drží při sobě.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

  • Poctivá česká výroba matrací
  • Certifikované moderní pěny
  • Tradiční přírodní materiály
  • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
  • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
  • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
  • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
  • AKCE: Doprava zdarma
  • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz