záruka

01.12.2014

Dobrý den, chtěl jsem se optat na záruku vašich matrací.

děkuji

01.12.2014:

Dobrý den,

záruka je standardní 2 letá. Životnost je samozřejmě delší, ale to do značné míry záleží na tom, jak se uživatel o matraci stará - jestli ji např. pravidelně otáčí, na jaký podklad ji uloží, jakou váhou ji zatěžuje atd.


Zároveň platí, že pokud je jakýkoliv materiál vadový, což se ve výrobě vždy může stát, projeví se to do půl roku používání matrace. V tom případě je možné uplatnit nárok na reklamaci. Pokud pena nebo pružinky drží 2 roky beze změn vlastností, budou držet i dál. Samozřejmě je vlastností materiálu, že po 10 letech používání nebude úplně stejný jako na začátku. U pěnových a pružinových matrací se životnost uvádí cca 8-10 let. Pak začne být postupně pěna měkčí. Latexové a taštičkové matrace mají životnost delší, minimálně 10-15 let, každopádne i z hygienických důvodů se doporučuje matrace měnit cca každých 10 let.


Tříletá záruka toho moc neřeší, ale když některý prodejce slibuje výrazně delší záruky, tak to může být často jen marketingový tah. Otázkou je, jak na reklamace třeba po 5 letech reálně reagují. Vše se posuzuje podle státní normy, která povoluje slehnutí pěny až do 12% své výšky. Takže je zde velký prostor slíbit cokoliv a pak jednotlivé reklamace zamítat, protože podle ČSN je to všechno v normě.


Jak je uvedeno už v úvodu, závadný materiál se projeví po pár měsících používání. Závadu může zákazník reklamovat a zde je patrné, že se jedná o závadu materiálu, bez ohledu na používání, takže reklamace jsou posouzeny kladně. Resp. pokud matrace vydrží 2 roky beze změn, matrace bude fungovat i dál. Záleží však hodně na tom, jak se uživatel o matraci stará a to rozhodne, jestli vydrží 5 let nebo 10 let.

S pozdravem a přáním pěkného dne, tým eshopu

Přidat dotaz do poradny

Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.

Po kliknutí na "Odeslat zprávu", bude zpráva zaslána na náš e-mail. Odpověď můžete očekávat do 2 pracovních dnů. Většinou to ale bývá do pár hodin.

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

  • Poctivá česká výroba matrací
  • Certifikované moderní pěny
  • Tradiční přírodní materiály
  • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
  • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
  • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
  • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
  • AKCE: Doprava zdarma
  • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz