Úvod Jak vybrat matraci? Vyberte si svůj ideální rozměr matrace. Poradíme vám

Vyberte si svůj ideální rozměr matrace. Poradíme vám

Pomůžeme vám vybrat ideální rozměr matracePři spánku si chceme dopřát to největší možné pohodlí. Do postele si chodíme odpočinout a načerpat síly do dalšího dne. Je proto velice důležité, abychom pečlivě vybírali. Záleží nejen na typu matrace, ale také na její správné velikosti. Málokdo totiž ví, jaký je jeho ideální rozměr matrace. A podle čeho vybírat? Pojďme se na to společně podívat. 

O velikosti matrace rozhoduje postel

Klasická délka matrace je 200 cm. Může se však stát, že se i přesto nebude vejít do rámu vaší postele. Jak je to možné? Výrobce postele sice udává délku 200 cm, ale z vnější strany. Před nákupem matrace si proto ověřte, zda je vnitřní prostor postele skutečně dlouhý dva metry. Pokud ne, museli byste sáhnout po atypickém řešení.

Podobně je tomu i v případě vyššího vzrůstu. Pamatujte, že vaše matrace by měla být asi o 10 až 20 cm delší než vaše výška. Pokud tedy měříte dva metry, je vhodné nechat si vyrobit matraci na míru, stejně jako samotnou postel. Důležitá je samozřejmě i šířka matrace. Abyste měli při spánku dostatečný komfort, je pro dospělého člověka ideální matrace široká 90 cm, tedy klasický rozměr. Dobře se ale vyspíte i na matraci šířky 80 cm.

Matrace 200x200 cm

Samostatné matrace, nebo jednu spojenou?

Jestliže sháníte matraci pro jednolůžko, vaše volba se zřejmě bude pohybovat mezi rozměry 200x80 cm a 200x90 cm. Tyto matrace jsou k dostání všude. Rozměr se opět bude řídit šířkou postele. Jak vyřešit matrace na postel "letiště" nebo manželskou postel? Máte hned dvě možnosti a obě mají své výhody. 

 1. Samostatné matrace pro manželskou postel. Standardní rozměry manželské postele jsou 200x180 cm. Nabízí se vám tedy možnost koupit dvě matrace o šířce 90 cm. Každý z páru si navolí tuhost matrace nebo uplatní své jiné požadavky. Jestliže přemýšlíte o polohovatelném roštu, je volba dvou samostatných matrací jasná. S menšími matracemi se také snadněji manipuluje a lůžko se lépe povléká.
 2. Spojená matrace 200x180 cm. Výhodou je, že mezi vámi a partnerem nevytváří pomyslnou bariéru. Menší nevýhodou u spojených pružinových a částečně taštičkových matrací je, že cítíte pohyb partnera (především je-li váš váhový rozdíl vysoký). U nepružinových matrací se ale pohyb přenáší jen minimálně. Pěna se totiž deformuje pouze pod ležícím.

Důležitou roli hraje také výška matrace

Výška, chcete-li tloušťka, matrace je při výběru často opomíjený parametr. Přitom výrazně ovlivňuje komfort vašeho spánku. Čím vyšší matrace je, tím je pro vás pohodlnější. Lidem s vyšší váhou doporučujeme co nejvyšší matrace, dokážou totiž lépe rozložit hmotnost člověka. Ideální výška vaší matrace by se měla pohybovat mezi 15-24 cm. Ve většině případů se jedná o sendvičové matrace, tedy matrace složené z několika vrstev PUR pěny a dalších materiálů.

Ale pozor, ještě před koupí vysoké matrace se ujistěte, že máte vhodnou postel. Její bočnice musí být dostatečně vysoké na to, aby byla matrace správně zapuštěná, jinak hrozí její deformace.

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz