Úvod Jak vybrat matraci? Vybíráme matrace pro alergiky a astmatiky

Vybíráme matrace pro alergiky a astmatiky

Mezi nejrozšířenější alergeny patří prach a roztoči, kteří se drží zejména v textiliích, kobercích, čalounění a matracích. Koberec, závěs nebo záclonu vyměníme, vyčistíme nebo dokonce vyhodíme poměrně snadno, ale s matrací je to o něco složitější. Přinejmenším se jí rozhodně nezbavíme. Na něčem spát musíme. A tak je třeba v boji proti alergiím nasadit jinou taktiku. Vyměnit původní matraci za protialergení. Zjistěte, které druhy matrací tento předpoklad splňují.

Jaké parametry má mít matrace pro alergiky

1. Vhodný materiál

Alergici a astmatici potřebují eliminovat riziko množení roztočů a nežádoucích mikroorganismů na minimum. Naprostým základem při výběru matrace by proto měl být prodyšný a snadno větratelný materiál. Při výběru nové matrace tedy pečlivě čtěte, z čeho je vyrobené její jádro. Pochybnosti nemusíte mít zvláště u těchto materiálů:

 • Latex – Latexové matrace mají otevřenou buněčnou strukturu, vysokou hustotu pěny (60 kg/m3) a vysoký podíl přírodního kaučuku (30 %). Jsou alergicky neutrální, dokonale prodyšné a odolné proti plísním a bakteriím. Výborně odvádějí vlhkost a oproti jiným typům matrací mají delší životnost.
 • Moderní pěna – K matracím z moderních pěnových materiálů patří matrace z paměťové pěny (unikátní technologie vyvinuté původně v NASA), nebo matrace, které různě kombinují prodyšnou HR pěnu, pevnou RE pěnu a tepelně modifikovanou PUR pěnu. Tyto pěnové matrace pomáhají k celkové tělesné a dušení regeneraci. Skvěle odvětrávají vodní páry a splňují i ty nejnáročnější požadavky na hygienu lůžka.

Matrace pro alergiky a astmatiky

Moderní pěnové matrace pro alergiky a astmatiky

Matrace z paměťové pěny můžete vybírat i v akci
1+1 za zvýhodněnou cenu!
Latexové matrace

2. Snímatelný a pratelný potah

Z hygienického hlediska by měl být snímatelný a pratelný potah samozřejmostí nejen pro alergiky. Naštěstí dnes už je většina matrací vyráběna s potahem, který můžete sundat a vyprat alespoň na 60 °C, což zahubí nežádoucí roztoče. I takové potahy se však nabízejí hned v několika variantách. K vaší nové matraci vám doporučujeme zvláště tyto:

 • Pratelný potah Medico nebo Easyclean – Alergicky neutrální potah, který se dá prát na 60 °C. Jedná se o bílou strečovou látku s jemným vzorem a prošitím vrstvou PES rouna.
 • Damaškový potah prošitý dutým vláknem – Potah vhodný pro alergiky a astmatiky, který je možné chemicky čistit. Vyroben je z kvalitního damašku prošitého vrstvou PES rouna.
 • Pratelný potah Aloe Vera – Přímo do vláken tohoto potahu jsou vetkány mikrokapsle s výtažky blahodárné rostliny Aloe vera, které mají antibakteriální účinky. Jedná se tak o funkční potah, který je alergicky neutrální, pratelný na 60 °C a dokonce je vhodný pro ty, kteří trpí nadměrnou potivostí.

Prach a roztoči jsou skutečným zdravotním rizikem. Z „pouhé“ alergie se může časem stát i astma. Chraňte proto zdraví své rodiny! Pořiďte kvalitní matraci, která je v boji proti alergiím nedoceněným pomocníkem.

Jak předcházet alergiím? Máme pro vás několik praktických typů

Každý alergik dnes už asi ví, že je třeba omezit v bytě textilie a často větrat. Nepříjemným zdravotním komplikacím lze však předcházet i tím, že budete stírat prach vlhkými ubrousky místo prachovkou (a to i z radiátorů), pořídíte si dřevěnou místo čalouněnou postel, čističku vzduchu, omezíte lapače prachu jako volně ložené oblečení nebo umělé květiny a hlavně nebudete zastýlat postel, aby se v ní nedařilo roztočům. Díky těmto zvyklostem a koupí kvalitní matrace zabezpečíte pro alergiky jedno z nejvíce rizikových míst – vaši ložnici a postel.

Proč vybírat matrace u nás?

S nabídkou matrací se v poslední době roztrhl pytel. Vy se však nechte nadchnout výhodami, které vám přináší nákup právě v obchodu Moderni-Matrace.cz

 • Expresní dodací lhůty maximálně do 10 dnů
 • Výběr z certifikovaných materiálů
 • Nákup od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Na vybrané matrace doprava zdarma
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • U každé matrace možnost výběru potahu
 • Poctivá česká ruční výroba
 • Pravidelné akční nabídky

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

 • Poctivá česká výroba matrací
 • Certifikované moderní pěny
 • Tradiční přírodní materiály
 • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
 • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
 • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
 • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
 • AKCE: Doprava zdarma
 • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz