Úvod Jak vybrat matraci? Proč nekupovat válendu, ale kvalitní postel a matraci

Proč nekupovat válendu, ale kvalitní postel a matraci

Špičková matrace ATLANTAPři výběru lůžka na spaní byste měli pohlížet zejména na kvalitu. Postel či válenda, respektive její matrace, by měla být pohodlná a ze správných materiálů. Ani design ovšem nesmí zůstat stranou. Pokud by se vám postel nelíbila, její špičkové provedení by kvalitu spánku jen těžko zachránilo. Musíte se zkrátka cítit příjemně.

Kromě svého osobního pocitu však přihlédněte také ke zdravotnímu stavu, věku, proporcím těla, hmotnosti atd. To všechno jsou faktory, které byste měli při výběru zohlednit. Například starší lidé ocení speciální matrace pro seniory a také vyšší postel, která jim umožní pohodlnější vstávání. Ženy mají raději měkčí spaní. A alergici zase ocení 100% přírodní matrace. Možností je mnoho a rozhodnutí proto není snadné. Abychom vám ale výběr zjednodušili, připravili jsme srovnání klasické postele s válendou. Mnozí řeší toto odvěké dilema a my známe odpovědi!

Postel a špičková matrace = sázka na jistotu

Úvodní řádky vám již jistě napověděly, že postel je sázkou na jistotu. Máte u ní totiž možnost nákupu rámu, roštu a matrace zvlášť. A právě vhodný, na míru vybraný rošt a matrace je klíčem k zdravému spánku. Matraci můžete navíc kdykoliv vyměnit za pohodlnější. Z hygienického hlediska byste to vlastně měli dělat pravidelně, vždy jednou za několik let.

Čeká vás nákup matrace? Nechte si poradit, jak vybrat matraci pro dospělé.

Ano, postel a dobrá matrace může být dražší investicí než válenda, ale dlouhodobě se vám to rozhodně vyplatí. Kvalitní postel, rošt a hlavně matrace vás ušetří od bolestí zad, páteře i kloubů, které by se mohly při spaní na válendě časem projevit. Zvlášť u dětí, které jsou ještě ve vývoji, buďte opatrní. Výhodou postele může být také polohovací rošt a matrace. Takový luxus si s válendou jen těžko dopřejete.

Anatomická sendvičová matrace VIOLA Pružinová matrace PAOLA

Válenda, její klady a zápory

Na druhou stranu válendě nemůžeme upřít její univerzálnost. Nahradí několik kusů nábytku. Mnohdy slouží nejen jako lůžko na spaní, ale také jako gauč k sezení nebo dokonce k jídlu (zvláště v malých bytech). Další její nespornou výhodou je úložný prostor. Ne všechny postele mají taky takový. Přesto ale představuje čalouněná válenda většinou krátkodobou investici. I tu byste si však měli pořádně promyslet!

Matrace válendy (i když je speciálně určená pro každodenní spaní) se vždy po nějakém čase proleží. A pokud není možnost výměny této matrace, pak vás proležený důlek bude velmi brzy stát nejednu probdělou noc, nepohodlí a kruhy pod očima. Stejně může působit i menší šířka válendy, která se běžně pohybuje pouze okolo 80 cm. U rozkládacích sedaček mívá ložná plocha navíc i dělení, které může tlačit do zad.

Kvalitou se válenda standardní posteli nevyrovná. Snad jedině, má-li vysokou matraci s možností výměny za novou. Taková válenda vás však bude stát mnohem víc peněz než poctivá postel se špičkovou matrací.

Shrnutí na závěr

V naší společnosti se věnujeme poctivé české ruční výrobě matrací již pěknou řádku let. A proto víme, o čem mluvíme. Nechte si od nás poradit a využijte naší nabídky různých typů matrací. Nabízíme matrace z tradičních přírodních materiálů, certifikované moderní pěny i atypické matrace nestandardních rozměrů. K tomu navíc nejvýhodnější, internetové ceny, dopravu zdarma a rychlé dodání do 7 dnů. Co víc si přát?

Postel s kvalitní matrací

Válenda

+ kvalitní matrace a rošt
+ možnost výměny matrace
+ dlouhodobá investice
+ zdravé spaní pro děti i dospělé
- někdy vyšší pořizovací cena

+ univerzální použití
+ často velký úložný prostor
- nemožnost výměny matrace a roštu
- většinou užší prostor na spaní
- nepohodlné rozdělení ložné plochy

Matrace dle materiálů

Proč u nás nakoupit?

  • Poctivá česká výroba matrací
  • Certifikované moderní pěny
  • Tradiční přírodní materiály
  • Ruční výroba s využitím nejmodernějších zařízení
  • Kusová výroba - dodání do 20 dní prac. dní
  • Matrace od výrobce za nejvýhodnější ceny
  • Výroba atypů a nestandardních rozměrů
  • AKCE: Doprava zdarma
  • Zdarma anatomický polštář ke každé matraci

RSSRSS

Novinky

Globální krize na trhu pěn a její vliv na výrobu a expedici matrací

18. březen 2021
Jak jste si už možná všimli, současná situace na trhu s  matracemi je mimořádně nepříznivá. Akutní nedostatek vstupních surovin potřebných pro výrobu pěn má dalekosáhlé důsledky. Nedostatek se podepsal i na zvýšení cen a prodloužení dodacích termínů vyrobených matrací. Zákazníci tak nyní nedostávají objednané zboží v lhůtách, jak to bylo běžné za normálních okolností.

Matrace od Ježíška nutno objednat do 12. 12.

11. prosinec 2020
Objednávky přijaté do 12.12. expedujeme do Vánoc. Objednávky přijaté od 13.12. budou expedovány až v lednu.

Nejžhavější novinka v naší nabídce. Latexová matrace HORSE DREAM GOLD

18. březen 2017
Latexová matrace HORSE DREAM GOLD patří mezi nejexkluzivnější z naší nabídky. Máme ji pro vás v akci za výhodnou cenu a s dopravou zdarma!

Archiv novinek

Kontaktujte nás

Moderni-Matrace.cz
Veveří 37
602 00  Brno

Tel.: +420 534 534 398
info@moderni-matrace.cz